Máme otevřenou prodejnu a výdejové okno! Vše s sebou! Byla by škoda nezajít...
Rezervace
774 700 087

Po - Pá:  8:00 - 17:00
So - Ne:  9:00 - 17:00

Staroměstské náměstí 87/8
Mladá Boleslav

... škoda nezajít je kavárna
v historickém centru Mladé Boleslavi

Máme otevřeno v režimu výdejního okénka a prodejny vína, potravin a zrnkové kávy a všeho, co na domácí přípravu kávy potřebujete:)

Pečeme i celé dorty na objednávku  a abychom Vám zlepšili víkendy, chystáme na každý víkend sladkou krabičku zákusků. Každý týden je jiná! Prosíme objednat krabičky do středy večer, k vyzvednutí jsou pak v pátek od 14 hod nebo v sobotu od 9 hod. do 13 hod.

V nabídce máme i pivo od kamarádů z brandýského pivovaru Čestmír. Odborně stočené do 1l PET lahví přímo v pivovaru a samozřejmě chlazené. 

V dnešní náročné době chceme i my po vzoru kavárny @cafedatel podpořit všechny lékaře, sestřičky, hygieniky, ale i policisty a hasiče. Pokud máte cestu kolem, zastavte se u nás pro Vaši oblíbenou kávu a svačinu zdarma! Prosíme nestyďte se, říct si, tohle je to nejmenší s čím můžeme teď pomoci. Děkujeme!

Máme úplně nový, zcela oddělený prostor "...rezerva" hned vedle kavárny, za průjezdem, který budeme samostatně pronajímat na Vaše soukromé akce, mini firemní porady venku, malé oslavy... hned jak to půjde...

Káva

Kávu máme vždy na výběr z několika variant. Na jednom mlýnku je certifikované italské espresso a na druhém čerstvě pražená výběrová arabica... Pražírny střídáme, abyste mohli ochutnávat... Také si u nás můžete dát filtrovanou kávu, máme vždy na výběr různé druhy kávy na filtr, připravujeme V60, aeropress, máme batch brew.

SUROVINY

Vajíčka na snídaně máme od slepic chovaných na podestýlce, na vaření a pečení používáme kvalitní, lokální suroviny, smetanu, máslo... rádi nakupujeme ovoce a zeleninu na pátečním farmářském trhu přímo před kavárnou. Chuť toho, co podáváme je pro nás nejdůležitější. Nabízíme Vám jen to, co nám chutná.

Víno

Víno do kavárny vybíráme opravdu pečlivě, ta co nabízíme, máme sami moc rádi. Máme plnou vinotéku výborných vín. Hodně prodáváme i láhve a celé krabice vína s sebou.

Prostředí

Snažíme se o udržitelné životní prostředí, proto si u nás můžete půjčit vratný kelímek na kávu, máme kovová brčka do limonád, snažíme se minimalizovat a třídit odpad kavárny.

knihovna

Máme knihovnu plnou knížek, které si můžete vybrat, půjčit nebo klidně i nechat, když se Vám líbí, a třeba zas přinést jiné, které příjemně překvapí někoho dalšího... v kavárně jsou denně k přečtení i noviny, rozhodli jsme se pro HN, Deník N, Respekt a Boleslavský deník.

Místo na práci

Protože v kavárně rádi pracujeme, nachystali jsme ji tak, abyste taky mohli.. máme wi-fi, u některých stolů zásuvky na dobíjení.. a jsme rádi, že k nám často chodíte i na pracovní schůzky... ta tvůrčí atmosféra nás dobíjí.

V kavárně pořádáme akce

 

V prostoru kavárny i rezervy máme od pátku 16.10. nainstalovanou novou prodejní výstavu Text 4U brněnského autora Jarka Zdeňka https://www.instagram.com/jaroslav.zdenek/?hl=cs, až si budete vyzvedávat kávu nebo něco dobrého v našem výdejním okénku, mrkněte;)

Pořádáme pravidelné výstavy obrazů, fotek, plakátů, kulturní večery, přednášky, autorská čtení... tématické večeře a večírky... a jsme otevření nápadům... pokud máte chuť u nás v kavárně vystoupit, nebo něco uspořádat... určitě se nám ozvěte... baví nás experimentovat. . .

 

kontaktujte nás